ATECH Bohemia a.s.
English
Domovská stránka Atech Obchodní program Atech Hliníkové fasádní systémy

Hliníkové fasádní systémy


ATECH Bohemia a.s. vyrábí hliníkové prosklené konstrukce a fasády. Oproti ostatním možným použitelným materiálům, se dají hliníkové stěny, výkladce okna a dveře charakterizovat jako bezúdržbové, pevnostně stálé bez nutnosti obnovy či údržby povrchové úpravy, s delší životností. Použitá profilace bez přerušeného tepelného mostu nebo s přerušeným tepelným mostem rozděluje tyto konstrukce na interierové a exterierové. V návaznosti na velkou pevnost tažené hliníkové profilace je možné vyrábět konstrukce větších rozměrů oproti konstrukcím plastovým či dřevěným.
Hliníkové prosklené fasády se řadí do komodity lehkých opláštění budov. Určují architektonický směr a charakter budov, využívají fyzikálních vlastností světla. Vlastnostmi požitého skla světlo tlumí, zabarvuje a snižuje jeho vedlejší veličinu, kterou je teplo. Hliníkové prosklené fasády velkých rozměrů bývají doplněny ocelovou konstrukcí z důvodů pevnostních a dilatačních.
Současně s výrobou hliníkových prosklených fasád, výkladců, stěn, dveří a oken zajišťujeme i jejich montáž.
Hliníkové konstrukce vyrábíme z hliníkových profilů systému ALUPROF, zasklené neizolačním bezpečnostním, izolačním bezpečnostním sklem všech druhů a typů nebo plnou izolační výplní.

 

Fasádní systémový profil MB – SR 50


Rámový systémový profil MB 60 s přerušeným tepelným mostem

- vhodný pro exterierové konstrukce v kombinaci s izolačním zasklením

 

Rámový systémový profil MB 45 bez přerušeného tepelného mostu

- vhodný pro exterierové konstrukce s izolačním zasklením nebo konstrukce interierové se zasklením neizolačním