ATECH Bohemia a.s.
English
Domovská stránka Atech Obchodní program Atech Požární hliníkové konstrukce

Požární hliníkové konstrukce


ATECH Bohemia a.s. vyrábí požární hliníkové uzávěry stavebních otvorů. Protipožární prosklené / plné hliníkové konstrukce (fasády, stěny, výkladce okna a dveře) zabezpečují nehořlavost daného prostoru po stanovenou dobu. Splňují bezpečnostní požární nároky pro daný požární prostor a legislativní předpisy.
Současně s výrobou a montáží protipožárních automatických dveří, výkladců, stěn, dveří a oken zajišťujeme i kvalifikované poradenské služby.
Požární konstrukce vyrábíme z hliníkových profilů systému Aluprof. Hliníkové profily Aluprof jsou certifikované s požární odolností do EW 15 a do EI 60. Požární konstrukci je možno zasklít požárně odolným sklem nebo požární plnou výplní.

Rámové protipožární konstrukce


Rámové požárně odolné konstrukce se používají na výrobu oken, dveří, dělících stěn a jejich kombinací. Systém Aluprof  zahrnuje profily s přerušeným tepelným mostem pro vnější požárně odolné konstrukce, ale i neizolované profily pro vnitřní požární konstrukce.
Rozměry a členění stěn a dveří jsou řešeny dle požárně klasifikačního osvědčení. Požárně odolné okno je možno vyrobit pouze jako pevné. Požární dveře mohou být jednokřídlé či dvoukřídlé vybavené samozavíračem a mohou být také provedeny jako kouřotěsné. Dveře mohou být dále vybaveny panikovým kováním nebo automatickým ovládáním napojeným na EPS (elektronický požární systém).
Celý výrobní program je v souladu s platnou legislativou ošetřen certifikáty a atesty platnými na území České republiky.